
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 361 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Glass Cloth |
| Adhesive: | Silicone Thermosetting |
| Backing, Carrier: | Glass Cloth |
| Thickness: | 0.0064" (6.4 mils, 0.163mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0014" (1.4 mils, 0.036mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |
| Width: | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Length: | 10.00" (254.00mm) |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -65°F ~ 450°F (-54°C ~ 232°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 361 0.5" X 10"-250 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE GLASS CLOTH SIL 12"X 36YDS
TAPE MASKING RED 5.67"X 72YDS
TAPE DUCT CLOTH GRAY 2"X 50YDS
MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVCMOS
DC DC CONVERTER 9V 3.5W
OPTOISOLATOR TRANS MODULE
TAPE GLS CLOTH 1/2"X 10" 250/RL