
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4991 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Film |
| Thickness: | 0.0900" (90.0 mils, 2.286mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" |
| Length: | 9.00" (228.60mm) |
| Color: | Gray |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4991 1.5" X 9"-6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED 7/8" DIA 250/RL
TAPE MASK TAN 1/2"X 1" 1000/RL
TAPE MASKING RED 4"X 10" 25/PACK
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
FUSE KIT BRD MNT 0.063-5A 180PC
TERM BLK 21P SIDE ENT 2.54MM PCB
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 9" 6/PK