
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4943F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0430" (43.0 mils, 1.092mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Length: | 9.00" (228.60mm) |
| Color: | Gray |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4943F 0.5" X 9"-15 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE MASK TAN 2 1/4" DIA 500/RL
TAPE ALUM FOIL SIL 4.72"X 60YDS
TAPE DBL COATED CLEAR 1"X 2" 5PK
XTAL OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 85V 150W
TAPE DBL COAT GRY 1/2"X 9" 15/PK