
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 850 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.0019" (1.9 mils, 0.048mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0009" (0.9 mils, 0.023mm) |
| Width: | 0.75" (19.05mm) 3/4" |
| Length: | 10.00" (254.00mm) |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -60°F ~ 300°F (-50°C ~ 150°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3 |
Current price of 3M 850B 0.75" X 10"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE LEAD FOIL SILVER 7"X 5YDS
TAPE DBL COATED CLR 0.69"X 60YDS
TAPE ALUM FOIL SILVER 7"X 5YDS
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 3.3V 20W
TAPE MASKING BLK 3/4"X 10" 25/PK
DC DC CONVERTER 12V 50W