5-467MP-1.5
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
TAPE ADHSV TRNSFR 1 1/2" DIA 5PK
Catalog
Tape
DataSheet
5-467MP-1.5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Adhesive Transfer
Adhesive:Acrylic
Backing, Carrier:Polycoated Kraft Liner
Thickness:-
Thickness - Adhesive:0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0042" (4.2 mils, 0.107mm)
Width:1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia
Length:-
Color:-
Usage:General Purpose
Temperature Range:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3M 433 10
3M 433 10" X 10.5"-25
TAPE ALUM FL 10"X 10 1/2" 25/RL
3M 4930 9
3M 4930 9" X 1.25"-10