
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4991 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Film |
| Thickness: | 0.0900" (90.0 mils, 2.286mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 4.00" (101.60mm) |
| Length: | 1.25" (31.75mm) 1 1/4" |
| Color: | Gray |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 4991 4" X 1.25"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL 3"X 7 1/4" 25/RL
TAPE MASKING GRAY 9"X 5YDS
TAPE DUCT CLOTH BLACK 12"X 50YDS
TAPE DBL COATED 4"X 1 1/4" 25/PK