
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4932 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Paper |
| Thickness: | 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0220" (22.0 mils, 0.559mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm) |
| Width: | 1.00" (25.40mm) |
| Length: | 10.00" (254.00mm) |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 160°F (71°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4932 1" X 10"-10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL SIL 1/8"X 60YDS
TAPE DBL COAT 1 1/2"X 1.5" 5/PK
TAPE ADHSV TRNSFR 1"X 10" 100/RL
XTAL OSC TCXO 10.949297MHZ
ERL-20-500 590K 1% T-1 EB E3
TAPE DBL COAT WHT 1"X 10" 10/PK
DC DC CONVERTER 12V 50W