
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ RP32 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Acrylic Foam |
| Thickness: | 0.0320" (32.0 mils, 0.813mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.88" (47.63mm) 1 7/8" |
| Length: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Color: | Gray |
| Usage: | Bonding |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 1.875-5-RP32 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL 1/2" DIA 2000/RL
TAPE MASKING PURPLE 0.69"X 60YDS
TAPE MASK TAN 1 1/2"X 2" 500/RL
RES 11.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
RES MF 1/2W 0.1% AXIAL
TAPE DBL COATED GRY 1 7/8"X 5YDS