
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5480 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Silicone Thermosetting |
| Backing, Carrier: | PTFE (Polytetrafluoroethylene) |
| Thickness: | 0.0037" (3.7 mils, 0.094mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0017" (1.7 mils, 0.043mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 0.13" (3.18mm) 1/8" |
| Length: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Color: | Gray |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -65°F ~ 500°F (-54°C ~ 260°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7 |
Current price of 0.125-5-5480 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE LAMINATING CLR 1 1/8"X 60YD
TAPE MASKING GRAY 0.47"X 36YDS
3M 8673 POLY PROTECTIVE TAPE 5"
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
IC ADC 12BIT FOLD INTERP 292BGA
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM
TAPE MASKING GRAY 1/8"X 5YDS