
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Scotch® 2380 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Crepe Paper |
| Thickness: | 0.0072" (7.2 mils, 0.183mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 2.00" (50.80mm) |
| Length: | 8.63" (219.08mm) 8 5/8" |
| Color: | Tan |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 325°F (163°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 2380 2" X 8.625"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT CLR 5"X 8" 6/PACK
TAPE INSULATING AMBER 8"X 5YDS
TAPE MASKING BLACK 1 5/8"X 72YDS
MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOS
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
TAPE MASK TAN 2"X 8 5/8" 100/RL
DC DC CONVERTER 5.5V 50W