
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 465 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Adhesive Transfer |
| Adhesive: | Acrylic, 400 |
| Backing, Carrier: | Polycoated Kraft Liner |
| Thickness: | 0.0055" (5.5 mils, 0.140mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.050mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.75" (19.05mm) 3/4" |
| Length: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Color: | Clear |
| Usage: | Bonding |
| Temperature Range: | 70°F ~ 100°F (21°C ~ 38°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of 3/4-5-465 (CASE OF 10) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED CLEAR 10"X 5YDS
TAPE DBL COAT BLK 3/4"X 7" 25/PK
TAPE INSUL GREEN 2"X 4" 250/ROLL
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
CONN SOCKET 24POS 0.1 GOLD PCB
TAPE SPLIC CLEAR 3/4"X 5YD 10/CS