
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 8979 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Duct Cloth |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Film |
| Thickness: | 0.0121" (12.1 mils, 0.307mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 4.00" (101.60mm) |
| Length: | 33' (10.0m) 11 yds |
| Color: | Blue |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 8979 4"X10M-BLK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED WHT 3"X 7" 25/PK
TAPE GLASS CLOTH 5"X 6" 25/RL
TAPE ELECTRICAL YELLOW 3"X 72YDS
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS
ERL-05-500 82.5K 1% T-1 EA E3
TAPE DUCT CLOTH BLUE 4"X 11YDS
DC DC CONVERTER 40V 75W