
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 8902 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Splicing |
| Adhesive: | Silicone Thermosetting |
| Backing, Carrier: | Polyester |
| Thickness: | 0.0034" (3.4 mils, 0.086mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0014" (1.4 mils, 0.036mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 5.75" (146.05mm) 5 3/4" |
| Length: | 5.75" (146.05mm) 5 3/4" |
| Color: | Blue |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -60°F ~ 400°F (-50°C ~ 204°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 8902-5.75" X 5.75"-50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE REFLECTIVE YLW 4"X 7" 25/PK
TAPE DBL COATED 7"X 1 1/4" 10/PK
TAPE REFLECTIVE GREEN 8"X 50YDS
VARISTOR 25V 300A 1210
CRYSTAL 16.0000MHZ 17PF SMD
CONN RCPT 28POS 0.05 GOLD SMD
TAPE SPLIC 5 3/4"X 5 3/4" 50/RL