
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4032 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 100 |
| Backing, Carrier: | Polyurethane Foam |
| Thickness: | 0.0313" (31.3 mils, 0.794mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.63" (16.00mm) 5/8" dia |
| Length: | - |
| Color: | Natural |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 220°F (104°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 4032 CIRCLE-0.625"-2000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE FILM BROWN 7/8"X 36YDS
TAPE DBL COAT BLK 2"X 9" 6/PACK
TAPE DBL COATED CLEAR 12"X 12"
CAP FILM 0.068UF 10% 1KVDC RAD
FIXED IND 100UH 700MA 754 MOHM
CONN HEADER VERT 7POS 2.54MM
TAPE DBL COATED 5/8" DIA 2000/RL