
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 201+ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Crepe Paper |
| Thickness: | 0.0044" (4.4 mils, 0.112mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 2.75" (69.85mm) 2 3/4" |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Color: | Natural |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4 |
Current price of 3M 201+ 2.75" X 60YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL 1"X 1.5" 100/RL
TAPE ALUM FOIL 4"X 10 1/2" 25/RL
TAPE DBL COATED BLK 9"X 10" 2/PK
FAN AXIAL 120X38MM TACH 12VDC
CONN SOCKET 20POS 0.1 GOLD PCB
CBL CLAMP GROUND BRONZE PIPE MNT
TAPE MASKING NAT 2 3/4"X 60YDS