
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ RP25 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Acrylic Foam |
| Thickness: | 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 2.00" (50.80mm) |
| Length: | 10.00" (254.00mm) |
| Color: | Gray |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M RP25 2" X 10"-10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PREMIUM MATTE CLOTH (GAFFERS) TA
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 7"X 60YDS
TAPE ALUM FOIL 3/4"X 9" 100/RL
BATT LITH POLY 1S1P 650MAH 3.7V
CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD
DESOLDER BRAID NO-CLN 0.5" 25'
TAPE DBL COAT GRAY 2"X 10" 10/PK