
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 5962 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Film |
| Thickness: | 0.0620" (62.0 mils, 1.575mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0570" (57.0 mils, 1.448mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |
| Width: | 2.25" (57.15mm) 2 1/4" |
| Length: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 250°F (121°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 2.25-5-5962 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE LAMINAT 9 1/4"X 1 1/4" 25RL
TAPE ELECT AMB 1/2"X 10" 250/RL
TAPE DBL COATED CLR 1"X 9" 12/PK
RES 1.07K OHM 0.5% 1/10W 0603
DIODE ZENER 33V 150MW 0603
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD
TAPE DBL COATED BLK 2 1/4"X 5YDS