
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 465 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Adhesive Transfer |
| Adhesive: | Acrylic, 400 |
| Backing, Carrier: | Polycoated Kraft Liner |
| Thickness: | 0.0055" (5.5 mils, 0.140mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.050mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Length: | 3.00" (76.20mm) |
| Color: | Clear |
| Usage: | Bonding |
| Temperature Range: | 70°F ~ 100°F (21°C ~ 38°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3 |
Current price of 3M 465 0.5" X 3"-250 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
3M 1350F-1W 0.188"X72YD (PK-3)
TAPE ELECT WHT 3/16"X 72YDS 3/PK
TAPE DBL COAT 1 1/2"X 1.5" 100PK
TAPE DBL COATED 3/4"X 3/4" 5/PK
MEMS OSC XO 66.6600MHZ H/LV-CMOS
CONN HEADER SMD 14POS 2.54MM
B946 7030-1HV BLK/YEL
TAPE SPLIC CLEAR 1/2"X 3" 250/RL