3M 4466B CIRCLE-0.625"-2000
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
TAPE DBL COATED 5/8" DIA 2000/RL
Catalog
Tape
DataSheet
3M 4466B CIRCLE-0.625"-2000 PDF
Type Description
Series:4466B
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Double Coated, Double Sided
Adhesive:Rubber
Backing, Carrier:Polyethylene Foam
Thickness:0.0625" (62.5 mils, 1.588mm)
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:-
Width:0.63" (16.00mm) 5/8" dia
Length:-
Color:Black
Usage:-
Temperature Range:120°F (49°C) Max
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3M 431 CIRCLE-1.375
3M 431 CIRCLE-1.375"-500
TAPE ALUM FOIL 1 3/8" DIA 500/RL
8905-1.5" X 8.625"-100
TAPE SPLIC 1 1/2"X 8 5/8" 100/RL
3M 501FL 11
3M 501FL 11" X 60YD
TAPE LAMINATING CLEAR 11"X 60YDS
SiT3373AI-4E9-30NU625.000000T
SiT3373AI-4E9-30NU625.000000T
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ HCSL
SiT3373AC-1E9-25NG240.000000X
SiT3373AC-1E9-25NG240.000000X
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVPECL
V150C5M100BS3
V150C5M100BS3
DC DC CONVERTER 5V 100W