T038X000VSC-WH
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
TAPE LABELING GREEN 3/8"X 8.3YDS
Catalog
Tape
DataSheet
T038X000VSC-WH PDF
Type Description
Series:P1™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Tape Type:Labeling
Adhesive:-
Backing, Carrier:Vinyl
Thickness:-
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:-
Width:0.38" (9.65mm) 3/8"
Length:25' (7.6m) 8.3 yds
Color:Green
Usage:Marking
Temperature Range:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
03448
CLOTH TAPE BLACK 1.5"X4
73068 BGT ORNG 1
73068 BGT ORNG 1"X150'
SCOTCHCAL STRIPING TAPE
70208 BLU 1/8
70208 BLU 1/8"X40'
SCOTCHCAL STRIPING TAPE
AMPMEFD-18.0000T
AMPMEFD-18.0000T
MEMS OSC XO 18.0000MHZ CMOS SMD
AMPMGGC-6.1400T3
AMPMGGC-6.1400T3
MEMS OSC XO 6.1400MHZ CMOS SMD
INSERT FEMALE 16POS+1GND CRIMP