330-WHITE-48MMX60YD
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
TAPE DUCT CLOTH WHT 1.89"X 60YDS
Catalog
Tape
DataSheet
330-WHITE-48MMX60YD PDF
Type Description
Series:Tartan™ 330
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Tape Type:Duct Cloth
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Thickness:0.048" (48 mils, 1.219mm)
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:-
Width:1.89" (48.00mm)
Length:180' (55.0m) 60 yds
Color:White
Usage:General Purpose
Temperature Range:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
7850-1.5"-3"-25
TAPE COND ADHSV 1 1/2"X 3" 25PK
73463 COAL METAL 5/8
73463 COAL METAL 5/8"X150'
SCOTCHCAL STRIPING TAPE
TE-VM120RD-180
TE-VM120RD-180
VI-2TT-IW
VI-2TT-IW
DC DC CONVERTER 6.5V 100W