HVFO100-40X-TIP
Manufacturer
Teledyne LeCroy
VIGOR # :
Description
HVFO103 +/-40V (40X ATTENUATION)
Catalog
Accessories
DataSheet
HVFO100-40X-TIP PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Test Clip, Lead, Probe
Accessory Type:Tip Kit
For Use With/Related Products:HVFO103
Specifications:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1196398ACC
1196398ACC
BATTERY
C2902
C2902
ALLIGATOR CLIP CORDSET 2PCS
A601
A601
SILICONE TUBING 28"
AD9520-5/PCBZ
AD9520-5/PCBZ
BOARD EVAL FOR AD9520-5
D3C2640-5
D3C2640-5
26.50 - 40.00 GHZ CIRCULATOR
RD8147-64-0M2
RD8147-64-0M2
CMC 200UH 64A 4LN TH