ACF-3000SR
Manufacturer
Amprobe
VIGOR # :
Description
FLEXIBLE CURRENT TRANSDUCER F/
Catalog
Equipment - Electrical Testers, Current Probes
DataSheet
ACF-3000SR PDF
Type Description
Series:ACF-3000
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Current Meter, Clamp/Probe (Add On)
Specifications:Measures AC Current to 3000A, BNC Interface
Ratings:CAT III 600V
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ACD-56 HPQ
ACD-56 HPQ
METER POWER QUALITY CLAMP-ON
CM-1300-C
CM-1300-C
CLAMPMETER AC
VPC-30
VPC-30
VOLTAGE AND CONTINUITY TESTR LED
SiT3372AC-4B3-30NH10.000000X
SiT3372AC-4B3-30NH10.000000X
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ HCSL
SC4120A
SC4120A
RELAY TIME DELAY SS 4 CHAN CHASS
DIP05-1C90-51D
DIP05-1C90-51D
RELAY REED SPDT 250MA 5V