VSP12010GPIB
Manufacturer
B&K Precision
VIGOR # :
Description
POWER SPLY SWITCH 120V 10A GPIB
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
VSP12010GPIB PDF
Type Description
Series:VSP
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:95 ~ 264VAC
Voltage - Output:0 ~ 120VAC
Current - Output:0 ~ 10A
Display Type:LED
Number of Characters:3 (2)
Number of Outputs:1
Size / Dimension:18.000" L x 19.000" W x 1.750" H (457.20mm x 482.60mm x 44.45mm)
Features:GPIB Port, Programmable, Switching
Power (Watts):1200W