USR-250SF
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
USR-250SF 25 OHM STD RESISTOR
Catalog
Equipment - Specialty
DataSheet
USR-250SF PDF
Type Description
Series:USR-SF
Package:Bulk
Part Status:Active
Tool Type:Standard Resistor
For Use With/Related Products:Field Testing
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
407860-NIST
407860-NIST
VIBRATION METER WITH NIST, 40786
P3013-KPA-P
P3013-KPA-P
GAS DEADWEIGHT TESTER 200 KPA W/
P3213-KGCM2
P3213-KGCM2
WATER DEADWEIGHT TESTER 350 KGF/
SMCG11CAHE3/9AT
SMCG11CAHE3/9AT
TVS DIODE 11V 18.2V DO215AB
LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
IC REG BUCK 3.3V 1A 8MSOP
58J8A90-01-2-02N
58J8A90-01-2-02N
SWITCH KEY 2POS DPDT 200MA 115V
USR-250SF
USR-250SF
USR-250SF 25 OHM STD RESISTOR