30M1210BCT-2
Manufacturer
Staco Energy Products Co.
VIGOR # :
Description
MOTORIZED VRBLE TRANSF 240V 12A
Catalog
Equipment - Variable Transformers
DataSheet
30M1210BCT-2 PDF
Type Description
Series:1200
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Panel Mount
Output Type:Terminals
Voltage - Output:120VAC, 240VAC
Voltage - Supply:120VAC, 240VAC
Input Type:Terminals
Constant Current Load - Max:12A (2.88kVA)
Size:7.440" L x 7.250" W x 17.630" H (188.98mm x 184.15mm x 447.80mm)