15M5021-4D
Manufacturer
Staco Energy Products Co.
VIGOR # :
Description
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 56A
Catalog
Equipment - Variable Transformers
DataSheet
15M5021-4D PDF
Type Description
Series:5000
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Panel Mount
Output Type:Terminals
Voltage - Output:240VAC, 280VAC
Voltage - Supply:120VAC, 240VAC
Input Type:Terminals
Constant Current Load - Max:56A (27.2kVA)
Size:33.430" L x 15.870" W x 13.880" H (849.12mm x 403.10mm x 352.55mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1510C-2
1510C-2
VARIABLE TRANSFORMER 280V 15A