NT40T050S1CA
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
NT-T SERIES FILTER CARTRIDGE
Catalog
Accessories
DataSheet
NT40T050S1CA PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Replacement Respirator Filter
For Use With/Related Products:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
E 224-40
E 224-40
PLASTIC SPARE HEAD D 40 MM
NT30T300S0NG
NT30T300S0NG
NT-T SERIES FILTER CARTRIDGE
30233
18N BALL BEARING CHUCK & K4 KEY
TLM-87B-930-Q
TLM-87B-930-Q
PANEL MOUNT BLUE CONTINUOUS OUTP
G3VM-61FR1
G3VM-61FR1
SSR RELAY SPST-NO 5A 0-60V
7211MD9V3BE
7211MD9V3BE
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V