3601-16SQ
Manufacturer
Techspray
VIGOR # :
Description
XT-ARMOR OVEN SHIELD
Catalog
Chemicals, Cleaners
DataSheet
3601-16SQ PDF
Type Description
Series:Oven Shield™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Cleaner
Chemical Component:-
Applications:Electronics
Size:16 fl oz
Shipping Info:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ES1020KC
ES1020KC
DUSTER ELECTRONICS 10 OZ
ES1024
ES1024
DUSTER ELECTRONICS 10 OZ
CLEANER DEGREASER ELECT 12 OZ
C0805C512G4JAC7800
C0805C512G4JAC7800
CAP CER 5100PF 16V U2J 0805
637V13306C2T
637V13306C2T
XTAL OSC XO 133.0000MHZ LVDS SMD