AP105-DF11-30S
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
TOOL PRESS APPLICATOR 30AWG
Catalog
Crimpers, Applicators, Presses
DataSheet
AP105-DF11-30S PDF
Type Description
Series:DF11
Package:Bulk
Part Status:Active
Tool Method:Automated
Tool Type:Applicator for Bench Press
Tool Type Feature:-
For Use With/Related Products:Rectangular Contacts
Wire Gauge or Range - AWG:30 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:-
Ratcheting:-
Wire Entry Location:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
619 032 3 RT
619 032 3 RT
CRIMPING SYSTEM TOOL 20-7 AWG
69335
TOOL HAND CRIMPER 8-18AWG SIDE
TOOL HAND CRIMPER 20-22AWG SIDE
2220J0630223JCR
2220J0630223JCR
CAP CER 0.022UF 63V C0G/NP0 2220