HT802/HR41A-11-16
Description
TOOL HAND CRIMPER 16AWG
DataSheet
HT802/HR41A-11-16 PDF
Type Description
Series:HR41A
Package:Box
Tool Type Feature:-
For Use With/Related Products:Circular Contacts
Wire Gauge or Range - AWG:16 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:-
Ratcheting:No Ratchet
Wire Entry Location:-
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FA2 APPLICATOR - MECHANICAL FEED
TOOL HAND CRIMPER 18AWG SIDE
HAN M23 POWER, FOUR-INDENT CRIMP
RN73R2BTTD2492F25
RN73R2BTTD2492F25
RES 24.9K OHM 1% 1/4W 1206
SR512SW-5SE
SR512SW-5SE
SILVER OXIDE HG FREE BATTERY. LO
AMPMEDC-33.333333T
AMPMEDC-33.333333T
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD