CD-2001-BG-SET
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CRIMP DIE FOR CT-2001, CRIMPS CT
Catalog
Crimpers - Crimp Heads, Die Sets
DataSheet
CD-2001-BG-SET PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Tool Type:-
For Use With/Related Products:-
Specifications:-
Compatible Tools:-
Cable Group:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
90122
DIE TYPE I CONTACT 18-14
TOOL FERRULE RAM INSRT .210-.219
TYPE 4D POWER CRIMP HEAD
CD-2001-BG-SET
CD-2001-BG-SET
E32-T24
E32-T24
SENS FIBER 3CM 1MM DIA R-ANGLE
AK2DCF1-200.0000T3
AK2DCF1-200.0000T3
XTAL OSC XO 200MHZ 1.8V LVDS
MFP50SBRE52-8K06
MFP50SBRE52-8K06
RES MF 1/2W 0.1% AXIAL