APPLSRA105-10CC
Manufacturer
SRA Soldering Products
VIGOR # :
Description
PRECISION PNUEMATIC FLUID DISPEN
Catalog
Dispensing Equipment - Applicators, Dispensers
DataSheet
APPLSRA105-10CC PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Valve Dispensing System
Operating Mode:Pneumatic
Capacity:10cc
Pressure Range:30PSI ~ 100PSI
Temperature Range:-
Voltage - Input:110VAC
For Use With/Related Products:Adhesive Syringes
Quantity Unit Price Ext. Price
APPLSRA105-5CC
APPLSRA105-5CC
JGD400S
JGD400S
DIGITAL TIMED DISPENSING SHOT ME
EA51-1 TO 1 / 2 TO 1
EA51-1 TO 1 / 2 TO 1
SULZER MIXPAC HAND APPLICATOR
50PX1MEFC5X11
50PX1MEFC5X11
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL