JG27-0.5HPX
Description
27G 0.5" HP SERIES TIP ID .008"
DataSheet
JG27-0.5HPX PDF
Type Description
Series:NT
Package:Box
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:-
Gauge:27
Outer Diameter:-
Inner Diameter:-
Capacity:-
Color:Clear
ESD Protection:-
Number of Pieces:50
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
JG19-0.5HPX-90-ESD
JG19-0.5HPX-90-ESD
19G 0.5" HP SERIES TIP ID .027"
KDS191P
KDS191P
DISPENSER NEEDLE TIP 19GA 50PC
JG16-1.0X-90
JG16-1.0X-90
16G 1.0" IT SERIES TIP ID .053"
SiT3372AC-4E9-28NH135.000000X
SiT3372AC-4E9-28NH135.000000X
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
51309
ATTACHEMENT HEAT REDUCER 3/8"
JG27-0.5HPX
JG27-0.5HPX