JG18-0.5X-90
Description
18G 0.5" IT SERIES TIP ID .038"
DataSheet
JG18-0.5X-90 PDF
Type Description
Series:IT
Package:Box
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Angled 90°
Gauge:18
Outer Diameter:0.049" (1.25mm)
Inner Diameter:0.038" (0.97mm)