JG20-1.5PRO
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
20G 1.5" POLYPROPYLENE TIP ID .0
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG20-1.5PRO PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Straight
Gauge:20
Outer Diameter:0.040" (1.02mm)
Inner Diameter:0.024" (0.61mm)