OCTTR1.25SS
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
REPLACEMENT 1.25MM SPLIT SLEEVES
Catalog
Fiber Optics and Accessories
DataSheet
OCTTR1.25SS PDF
Type Description
Series:OptiCam®
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Specifications:OptiCam® Connectors
Size / Dimension:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FMTPRR6
FMTPRR6
CLEANING REEL REFILLS (6)
4414
CABLE CLEANING KIT
FCL200
FCL200
FCL200 OPTICAL FIBER CLEAVER
MAL202139109E3
MAL202139109E3
CAP ALUM 10UF 20% 100V AXIAL
OCTTR1.25SS
OCTTR1.25SS
VTS-752
VTS-752
VARITEMP HEAT GUN 750F
CNX_G_E_4_1_18
CNX_G_E_4_1_18
JUMPER CBL ASSY 2HEADER 2LD 18"