DF19G-14S/PR-MD2
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
TOOL FOR 14POS FPC CORE WIRE
Catalog
Insertion, Extraction
DataSheet
DF19G-14S/PR-MD2 PDF
Type Description
Series:DF19
Package:Bulk
Part Status:Active
Tool Type:Insertion Tool
For Use With/Related Products:Grounding Plates
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HAND TOOL, MICRO-P 160/144 POS
360X30009X
360X30009X
KEYING TOOL FOR 165X HOODS
EJ-WPJ
EJ-WPJ
EXTRACTION TOOL FOR WPJ SERIES
M3933/14-07S
M3933/14-07S
RF ATTENUATOR 2DB 50OHM SMA
PVA3055N
PVA3055N
SSR RELAY SPST-NO 50MA 0-300V
DF19G-14S/PR-MD2
DF19G-14S/PR-MD2
TOOL FOR 14POS FPC CORE WIRE