SS-1/2D21MM
Description
SOCKET STD 1/2D 21MM
DataSheet
SS-1/2D21MM PDF
Tip Type:6 Point Socket
Size:21mm
Drive Size:1/2"
Length:1.50" (38.0mm)
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
84463
SKT PINLESS UNIV IMP 3/8DR 6PT 1
84727
SKT PINLESS UNIV IMP 1/2DR 6PT 1
3/8" DRIVE DEEP SOCKET, 12 POINT
SS-1/2D21MM
SS-1/2D21MM
SOCKET STD 1/2D 21MM