HS-11TE-SO
Manufacturer
Jameson LLC
VIGOR # :
Description
11" STRAIGHT BLADE HAND SAW
Catalog
Specialized Tools
DataSheet
HS-11TE-SO PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Tool Type:Handsaw
For Use With/Related Products:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
11-38-500M
11-38-500M
500 FT 1/2" DUCT RODDER
TOOL ENAGE-DIS SSMT-OSMT
SCREWTY M23
BK-29725-000
BK-29725-000
SPEAKER 640OHM SIDE PORT 122.5DB
HS-11TE-SO
HS-11TE-SO
11" STRAIGHT BLADE HAND SAW
15A-GW-ET
15A-GW-ET
TWEEZERS - CUTTING - ANGULATED -
7103T2PV7GE
7103T2PV7GE
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V