CST-600-TRAD
Manufacturer
Times Microwave Systems
VIGOR # :
Description
PREP TOOL FOR TRAD-600
Catalog
Wire Strippers and Accessories
DataSheet
CST-600-TRAD PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Multi-Level Stripper, 3 Step
Cable Type:TRAD-600
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RCS-30RB
RCS-30RB
REPLACEMENT BLADE FOR RCS-30
WIRE STRIPPER METRIC 0.3-6MM2AWG
SPARE KNIFE FOR WIREFOX-D
FPK-15A
FPK-15A
FUSE CART 15A 600VAC 600VDC 5AG
CST-600-TRAD
CST-600-TRAD
PREP TOOL FOR TRAD-600
BAT-3.4VRLA
BAT-3.4VRLA
24VDC BATTERY ENC 34AH(2X12) DR