TWAF-22176
Manufacturer
OK Industries (Jonard Tools)
VIGOR # :
Description
TORQUE WRENCH, FULL HEAD, 22 MM,
Catalog
Wrenches
DataSheet
TWAF-22176 PDF
Type Description
Series:TWAF
Package:Box
Part Status:Active
Tool Type:Torque Wrench
End - Size:22mm
Features:176 in-lbs (20Nm) Torque, 15°, Audible Click, Black Oxide Finish, Ergonomic Soft Grip
Length:8.50" (215.9mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
85498
WR COMB INDEX SAE 8PC
WRENCH COMBINATION 1-1/4" 16.50"
9304
SET WR RAT COMB SAE 4PC
TWAF-22176
TWAF-22176