TROE716SH-15
Manufacturer
Belden
VIGOR # :
Description
TORQUE WRENCH, SPEED HEAD,
Catalog
Wrenches
DataSheet
TROE716SH-15 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Tool Type:-
End - Size:-
Features:-
Length:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
81622
WR CRFT 18MM
89102
WR RAT FLX FLR NUT 9X11MM
306 2.3/4AF
306 2.3/4AF
RING SLOGGING SPANNER 2.3/4"
02016D822KAT2A
02016D822KAT2A
CAP CER 8200PF 6.3V X5R 0201
HDSP-H5A3
HDSP-H5A3
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL RED 10DIP
C0805C153J5REC
C0805C153J5REC
CAP CER 0805 15NF 50V X7R 5%