B78417A2285A003
Description
CURR SENSE XFMR 1:50 SMD
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
B78417A2285A003 PDF
Type Description
Series:B78417
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency Range:50kHz ~ 250kHz
Type:Invasive
Current Rating (Amps):-
Inductance:1:50
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1.9mOhm Primary, 2.1Ohm Secondary
Current Ratio:-
DC Resistance (DCR):Surface Mount
Ratings:0.417" L x 0.480" W (10.60mm x 12.20mm)
Mounting Type:0.433" (11.00mm)