CCT354571-300-24-00
Description
CURR SENSE XFMR 300A CHAS MNT
DataSheet
CCT354571-300-24-00 PDF
Type:Non-Invasive (Split Core)
Current Rating (Amps):-
Inductance:3000:1
ET (Volt-Time):103Ohm
Turns Ratio - Primary:Secondary:-
Current Ratio:Chassis Mount
DC Resistance (DCR):1.909" L x 1.555" W (48.50mm x 39.50mm)
Ratings:2.835" (72.00mm)