B78417A2185A003
Description
CURR SENSE XFMR 1:100 SMD
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
B78417A2185A003 PDF
Type Description
Series:B78417
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency Range:50kHz ~ 250kHz
Type:Invasive
Current Rating (Amps):1:100
Inductance:-
ET (Volt-Time):1.9mOhm Primary, 5Ohm Secondary
Turns Ratio - Primary:Secondary:-
Current Ratio:Surface Mount
DC Resistance (DCR):0.417" L x 0.480" W (10.60mm x 12.20mm)
Ratings:0.433" (11.00mm)