B78417A2287A003
Description
CURR SENSE XFMR 1:125 SMD
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
B78417A2287A003 PDF
Type Description
Series:B78417
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency Range:50kHz ~ 250kHz
Type:Invasive
Current Rating (Amps):1:125
Inductance:-
ET (Volt-Time):1.9mOhm Primary, 5.3Ohm Secondary
Turns Ratio - Primary:Secondary:-
Current Ratio:Surface Mount
DC Resistance (DCR):0.417" L x 0.480" W (10.60mm x 12.20mm)
Ratings:0.433" (11.00mm)
Mounting Type:Gull Wing
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CSE5-100401
CSE5-100401
CURR SENSE XFMR 1:40 10A SMD
CURR SENSE XFMR 4000A DIN RAIL
CURR SENSE XFMR 60A DIN RAIL
B78417A2287A003
B78417A2287A003
CURR SENSE XFMR 1:125 SMD
EXN-23353-BK
EXN-23353-BK
BOX ALUM BLACK 2.72"L X 4.48"W
COMPTEC 600MM SLIDE RAIL
24VDC STORAGE FOR QUINT UPS-IQ