B82801A0185A150
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
CURR SENSE XFMR 1:150 7A SMD
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
B82801A0185A150 PDF
Type Description
Series:B82801A
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Frequency Range:50kHz ~ 1MHz
Type:Invasive
Current Rating (Amps):0.185" L x 0.138" W (4.70mm x 3.50mm)
Inductance:0.138" (3.50mm)
ET (Volt-Time):J Lead
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ENVOY AC (1A)
ENVOY AC (1A)
CURR SENSE XFMR 1A IN-LINE
ENVOY AC (5A)
ENVOY AC (5A)
CURR SENSE XFMR 5A IN-LINE