CR8348-2000-F
Description
CURR SENSE XFMR 50A T/H
DataSheet
CR8348-2000-F PDF
Part Status:Active
Frequency Range:20kHz ~ 200kHz
Type:Non-Invasive (Solid Core)
Current Rating (Amps):-
Inductance:Through Hole
ET (Volt-Time):0.925" L x 0.433" W (23.50mm x 11.00mm)
Turns Ratio - Primary:Secondary:0.984" (25.00mm)