A41-130-24
DataSheet
A41-130-24 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max):Parallel 10.8A, Series 5.4A
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Solder, Quick Connect
Size / Dimension:71.40mm L x 76.20mm W
Height - Seated (Max):85.70mm
Voltage - Isolation:4000Vrms
Weight:4.1 lbs (1.9 kg)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
182B240
182B240
PWR XFMR TORO 15VA CHAS MT
166M12
166M12
PWR XFMR LAMINATED 37.8VA CHAS
F-13X
F-13X
PWR XFMR LAMINATED 3.78VA CHAS
GP-CONCORD
GP-CONCORD
CONCORD UTILITY BUFFER
A41-130-24
A41-130-24
ITNA-0249-D104
ITNA-0249-D104
ITNA PULSE TRANSFORMER THT 0.1A
V9100-ESD-25PK
V9100-ESD-25PK
25 PK OF 1" VACUUM CUPS